Strona główna
Meble
Tutaj jesteś

Jaki stół wybrać do jadalni – okrągły czy prostokątny?

Meble Data publikacji - 1 grudnia 2021 Autor - Redakcja OPUSmeble
Jaki stół wybrać do jadalni

Wybór stołu do jadalni, to bardzo ważne zadanie. Często mówi się, że jest to serce każdego domu, ponieważ to przy nim wspólnie, z całą rodziną jesz posiłki. To przy nim w końcu możecie być razem. 

Dlatego też przed zakupem stołu powinieneś zastanowić się nad tym, jaki kształt wybrać. Oczywiście najczęściej widzi się stoły prostokątne, ale i okrągłe nie wychodzą z mody. 

Jaki stół wybrać, aby dobrze prezentował się w twoim pomieszczeniu? Jeśli Twój salon jest mały, to odpowiednia aranżacja przestrzeni będzie kluczowa. Wybierz taki, aby zapewnił Ci funkcjonalność oraz pozwoli na wygodne użytkowanie. 

Stół prostokątny czy okrągły – podstawowe różnice 

Stół prostokątny to na pewno klasyczny wybór, który pojawia się w wielu mieszkaniach. Doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo łatwo go ustawić ze względu na jego kształt. 

Jeśli masz mniej miejsca, zawsze możesz ustawić go pod ścianą. Co prawda, wtedy nie będziesz mógł korzystać ze stołu z każdej strony, ale nie będzie to problemem jeśli Twoja rodzina jest mniejsza. 

Można z niego komfortowo korzystać, jednak przez to, że posiada ostre rogi, to zmniejsza to powierzchnię użytkowania, a także mniej miejsca do siedzenia. 

Stół okrągły, to mebel, z którego także wygodnie się korzysta. Co najważniejsze, dzięki temu, że nie ma on ostro zakończonych rogów, można pomieścić czy nim więcej osób.

Na pewno dzięki swojemu kształtowi wprowadzi do pomieszczenia elegancję. Jest funkcjonalny i będzie doskonały do wielu mieszkań. 

Jednak to jaki kształt stołu wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. W wyborze pomocna może być Ci oferta ze sklepu https://meblepotocki.pl/Stoly-drewniane.

Kiedy wybrać stół prostokątny do jadalni? 

Stół prostokątny będzie doskonale pasował do wnętrz klasycznych i minimalistycznych. Dzięki swojemu kształtowi możesz ustawić go pod ścianą, ale także i na środku jadalni, aby stanowił główny mebel w tym pomieszczeniu. 

Doskonale sprawdzi się także w jadalni, która jest długa, ale wąska. Będzie doskonałym wyborem do niewielkich przestrzeni, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, a dodatkowo możesz wybrać jego długość i szerokość. 

Jest doskonały dla mniejszej ilości osób

Jeśli Twoja jadalnia jest połączona z kuchnią, to stół prostokątny będzie stanowił umowną granicę, między tymi dwoma pomieszczeniami. 

Kiedy wybrać stół okrągły do jadalni? 

Stół okrągły nadaje się doskonale do dużych przestrzeni. Dlaczego? Wszystko przez jego kształt. 

Przez to, że jest okrągły, to musi być zapewniony do niego dostęp ze wszystkich stron. Nie jest on tak praktyczny jak stół prostokątny, który można dosunąć do ściany. 

Jest to także doskonały wybór dla osób z małymi dziećmi, ponieważ nie będziesz musiał obawiać się, że niechcący uderzy się o róg stołu. 

Stół okrągły jest także bardzo pojemny, a co więcej każdy z jego użytkowników ma zapewniony taki sam dostęp. Oznacza to, że nie muszą się specjalnie obracać, aby mieć z każdym łatwy kontakt. 

Najlepiej tego rodzaju stół ustawić na środku, ponieważ dzięki swojemu kształtowi na pewno przykuje uwagę każdego i będzie stanowił główny mebel w jadalni. 

Jak widzisz, wybór stołu zależy od wielu aspektów. Dlatego też przed zakupem powinieneś dobrze zastanowić się nad tym, jaki będzie odpowiedni do twojego wystroju oraz wnętrza. Stół to bardzo ważny element każdego domu, dlatego też warto wybrać taki, przy którym chętnie będziesz wspólnie z bliskimi spędzał czas, a także będzie funkcjonalny i pozwoli na wygodne użytkowanie. 

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?