Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Kompletna usługa projektowania wnętrz podzielona na etapy

Poradnik Data publikacji - 8 stycznia 2024 Autor - Redakcja OPUSmeble
Kompletna usługa projektowania wnętrz


Wybierając biuro projektowe wnętrz warto najpierw sprawdzić zakres usług oraz rozwiązania proponowane na poszczególnych etapach współpracy. Warto pamiętać również, że wycena usługi odbywa się zawsze po konsultacjach oraz indywidualnej analizie zakresu prac oraz powierzchni projektowanej przestrzeni. Nowoczesny dom najpierw musi posiadać ciekawy projekt. W dalszej kolejności odbywa się dobór materiałów, kolorów oraz tworzenie szczegółowych dokumentacji projektowych. Na końcu architekt wnętrz może zaproponować nadzór nad całym remontem, dzięki czemu ekipa remontowa i wszyscy wykonawcy będą dokładnie poinformowani o dokładnym zakresie prac.

Projektowanie koncepcyjne

Najlepszy projektant wnętrz potrafi wykorzystać wszystkie pomysły klienta, a następnie dopasować funkcjonalne rozwiązania oraz dodatki w stylu odpowiadającym indywidualnym oczekiwaniom. Pierwsze inspiracje zostają przedstawione w formie wizualizacji 3D oraz projektu koncepcyjnego. Do projektu najczęściej dołączany jest również moodboard, na którym inwestor może zobaczyć dobór kolorów oraz materiałów, z których zostanie wykonana cała aranżacja.

Przygotowanie dokumentacji dla wykonawcy

Po zatwierdzeniu przez klienta projektu mieszkania architekt wnętrz przygotowuje szczegółową dokumentację projektową. Zarówno stolarz przygotowujący wszystkie meble na specjalne zamówienie, jak i ekipa od posadzek otrzymają precyzyjne dokumenty projektowe, dzięki którym realizacja przebiegnie bez większych przeszkód lub niedomówień. Architekt wnętrz pomaga inwestorowi zaplanować ewentualne zmiany lokatorskie lub modyfikacje w układzie pomieszczeń w taki sposób, aby przestrzeń mieszkalna była jak najbardziej funkcjonalna i sprzyjała komfortowemu życiu wszystkich domowników. 

Kompletna usługa projektowania wnętrz

Nadzór i dobór materiałów

Właściwa aranżacja wnętrz wymaga obecności dekoratora wnętrz na miejscu realizacji projektu. Dobór materiałów, które zostaną ostatecznie wykorzystane do urządzenia mieszkania powinna odbywać się w konkretnych hurtowniach lub salonach, gdzie możliwe jest samodzielne dotknięcie każdej płytki lub blatu kuchennego. Aby mieszkanie zostało urządzone w stylu wybranym wspólnie podczas przygotowywania projektu aranżacji, wszystkie dodatki, kolory oraz elementy wyposażenia muszą być właściwie dopasowane i zestawione w ciekawy sposób. Nadzór architekta nad realizacją projektu wnętrz pozwala stworzyć wyjątkową przestrzeń, która zapewni wszystkim domownikom poczucie bezpieczeństwa oraz komfort.

Materiał zewnętrzny

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?