Strona główna
Meble
Tutaj jesteś

Kuchnia na wymiar – ceny

Meble Data publikacji - 8 lipca 2019 Autor - Redakcja OPUSmeble
Kuchnia na wymiar

Kuchnia na wymiar to coraz częściej wybierana opcja podczas urządzania własnego domu lub remontu mieszkania. Czy takie rozwiązanie jest kosztowne? Od czego zależą ceny kuchni na wymiar?

Nowoczesna kuchnia na wymiar

Nowoczesna kuchnia zapewni praktyczność, piękny wygląd i minimalizm w najlepszej postaci. Obecnie możliwe jest efektywne wykorzystanie przestrzeni kuchennej i doskonałe dopasowanie sprzętów do własnych potrzeb i gustu. 

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając meble na wymiar, zwróćmy uwagę na jakość mebli. Będzie ona bowiem widoczna po wykonaniu i przełoży się na użytkowanie przestrzeni kuchennej, szafek i szuflad. Inwestycja w dobre materiały pozwoli na dużą trwałość mebli i ergonomię pracy. 
Dużym zainteresowaniem cieszą się także wyspy kuchenne, łączące przestrzeń użytkową z wypoczynkową. Drewniana wyspa doskonale ociepli pomieszczenie i nada m charakteru. 
Warto także pomyśleć o dobranym oświetleniu, które powinno być wkomponowane w projekt kuchni i stanowić integralną całość.
Zamawiając meble na wymiar, trzeba pamiętać o funkcjonalności. Trzeba wydzielić miejsce do przygotowania posiłków i efektywnie wykorzystać przestrzeń.

Ceny mebli kuchennych na wymiar

Co składa się na ceny kuchni na wymiar? Zazwyczaj są to aspekty związane z dobraniem danych surowców, wytrzymałością, procesem powstawania i montażu, a także dostosowanie projektu do potrzeb klienta i do wymiaru pomieszczenia.
Największy wpływ na ceny mebli na wymiar ma długość zabudowy, a także dodatkowe mechanizmy, np. systemy otwierania, pełny wysuw lub częściowy, prowadnice. Warto podkreślić, że koszyki, podnośniki, czy siłowniki są bardzo funkcjonalne, ale także wpływają na większą cenę. Innowacyjne rozwiązanie i unowocześnienia także podwyższą cenę kuchni na wymiar.

Jakość zawsze w cenie

Przy wyznaczaniu ceny mebli kuchennych znaczenie mają także dobrane materiały. Dobrą jakość zagwarantuje drewno, szkło, czy wzmocnione płyty. Najtańszym i niezbyt ciekawym surowcem jest natomiast płyta papierowo – pochodna, która nie ma zbyt dużej trwałości.
Nowoczesna kuchnia zazwyczaj posiada dodatkowe funkcje, tj. cichy system otwierania, wysuwane narożniki, instalowanie gniazdek blatowych – to wszystko podnosi wartość wyposażenia. Im większa innowacyjność, tym większa cena – taka jest zasada. Taka inwestycja będzie nam służyć przez długie lata, dlatego warto na nią przeznaczyć nawet kilkanaście tysięcy, jeśli mamy taką możliwość.
Nieco tańsze i mniejsze kuchnie mogą nas kosztować kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od materiałów, wielkości kuchni i dodatkowych udogodnień. 
Kuchnie wykonane z laminatu są uważane za jedna z tańszych. Jednak nie chronią one przed wilgocią i nie są bardzo wytrzymałą opcją. Można rozważyć także zakup mebli z płyty MDF, jednak nie odznaczają się one żywotnością i zbyt wysoką jakością.
Ciekawym rozwiązaniem może być kupno mebli na wymiar pokrytych folią PCV – to dosyć niedrogie rozwiązanie, lepsze jakościowo od wyżej wymienionych.

Ceny mebli kuchennych na wymiar zaczynają się od kilku tysięcy złotych wzwyż. Na jej ostateczną wartość ma wpływ wiele czynników.

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?