Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Jakie zasłony do zaciemnienia pokoju? Zobacz, co wybrać!

Wnętrza Data publikacji - 26 kwietnia 2023 Autor - Redakcja OPUSmeble
zasłony do zaciemnienia pokoju


Jeśli chce się zaciemnić pokój, trzeba wybrać zasłony, które mają wysoki stopień blokady światła. Jakie rodzaje zasłon najlepiej się do tego nadają?

Blokowanie światła dochodzącego do pomieszczenia z zewnątrz możliwe jest za pomocą różnych osłon okiennych, na przykład można wykorzystać rolety, żaluzje, ale również zasłony okienne. Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć różne zasłony online, dlatego można także dobrać je pod tym kątem. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Jak dobrać zasłony zaciemniające?

Wybierając zasłony do zaciemnienia pomieszczenia, należy szukać tych o wysokim stopniu blokowania światła oraz wziąć pod uwagę grubość i kolor tkaniny. 

Ciemniejsze kolory i grubsze tkaniny generalnie zapewniają lepsze efekty blokowania światła niż jaśniejsze kolory i tkaniny cieńsze. 

Ponadto ważne jest, aby odpowiednio dobrać zasłony do okna, ponieważ wszelkie szczeliny lub przestrzenie między zasłonami a ramą okna mogą przepuszczać światło do pomieszczenia.

Jakie zasłony pozwalają na zablokowanie światła?

Gdy planuje się zakupić zasłony online, w sklepach internetowych można znaleźć szeroką gamę zasłon o właściwościach blokujących światło. Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Zasłony zaciemniające

Te zasłony są wykonane ze specjalnego materiału, która blokuje światło. Są dostępne w różnych kolorach i można je znaleźć zarówno w gotowych wariantach, jak i zlecić ich wykonanie na wymiar.

Te zasłony są wykonane z grubszej tkaniny, która zapewnia pewne właściwości blokowania światła. Bardzo popularne są zasłony wykonane z materiałów takich jak welur czy plusz, ale można dostępne są one jako zasłony z tkanin matowych. Warto zwrócić uwagę na to, jaka jest gramatura zasłony, ponieważ im będzie ona większa, tym zasłona będzie grubsza i będzie lepiej blokowała światło.

Zasłony izolacyjne

Te zasłony są wykonane z grubej, izolowanej tkaniny, która zapewnia doskonałe właściwości blokowania światła, a także pomaga regulować temperaturę w pomieszczeniu. Są często używane podczas lata, aby utrzymać chłód w pomieszczeniach.

Zasłony z podszewką

Te zasłony mają dodatkową warstwę materiału, która zapewnia izolację i poprawia właściwości blokowania światła. Takie zasłony są także sztywniejsze od innych typów zasłon, dlatego pozwalają one na uzyskanie eleganckiego efektu.

Jak dobrać wymiary zasłon blokujących światło?

Jak zostało wspomniane wcześniej, przy wyborze odpowiednich zasłon o właściwościach blokujących światło duże znaczenie mają ich wymiary.

Zasłony gotowe, które można kupić także jako zasłony online, najczęściej mają szerokość około 140 cm. Po zaciągnięciu muszą one całkowicie osłonić okno, aby można było uzyskać efekt zaciemnienia wnętrza. Warto więc zmierzyć okno, aby dostosować je do jego wymiarów.

Gdy okno jest szersze, w takim przypadku warto zdecydować się na zastosowanie podwójnych zasłon, co powoduje również, że mogą one prezentować się lepiej przy oknie.

Warto więc pamiętać o powyższych poradach, gdy zamierza się zakupić zasłony online. Dzięki nim można wybrać najlepsze osłony okienne o właściwościach zaciemniających!

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?