Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Sprawdź najpopularniejsze hobby ostatniego roku!

Poradnik Data publikacji - 24 stycznia 2020 Autor - Redakcja OPUSmeble

Jednym z ostatnio najpopularniejszych form DYI jest decoupage. Na grupach facebookowych oraz na innych forach to hobby staje się coraz powszechniejsze. Dlaczego się tak dzieje? Otóż dlatego, że nie jest to trudna forma sztuki, półprodukty są ogólnodostępne jak np. kule styropianowe do dekoracji, i nie pochłania on mnóstwa pieniędzy.

Jak zacząć przygodę z decoupage?

Decoupage to forma naklejania serwetki lub obecnie papieru soft, classic lub ryżowego na obrabianą powierzchnię. Na początku tą powierzchnią było przede wszystkich drewno natomiast, obecnie jest decoupage możemy znaleźć na każdym przedmiocie. Począwszy od plastikowych butelek, butelek po alkoholu, a kończąc na kulach styropianowych do dekoracji. Szaleństwo decoupage najczęściej zaczyna się od filmików na YouTube, gdzie można znaleźć mnóstwo informacji oraz tutoriali. Coraz głębiej w decoupage wchodzą Rosjanki, które wykonując piękne przedmioty. Przygodę z decoupage można rozpocząć bardzo prosto. Potrzebna jest jedynie serwetka (nawet taka obiadowa), którą należy rozwarstwić, dobry jakościowo pędzel oraz klej do decoupage. Następnie przyklejamy ową serwetkę na wybrany przez nas przedmiot. Na samym początku drogi kule styropianowe do dekoracji mogą okazać się problematyczne, ponieważ jest to przedmiot obły, który jest bardzo ciężko obkleić będąc laikiem. Jednak należy pamiętać, że serwetkę trzeba naciąć z racji tego, że będzie ona nachodziła na siebie w kilku miejscach.

Co jest potrzebne do decoupage?

Na początku trzeba się zastanowić, co chcemy ozdabiać. Niektóre osoby wybierają drewno, ponieważ znacznie łatwiej się je obrabia, przygotowuje i jest prostych kształtów. Jednak wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z decoupage od dekoracji świątecznych. Do tego potrzebne są kule styropianowe do dekoracji, które będą pełniły funkcję bombek oraz bożonarodzeniowe serwetki. Kiedy już przykleimy serwetkę do kuli, można ją ozdobić jak tylko chcemy. Warto jednak pamiętać, że należy najpierw zalakierować kulę styropianową do dekoracji, ponieważ wtedy znacznie łatwiej zmyć dekorację, która nam już nie pasuje. Do dekoracji można użyć np. śniegu w pisaki, kropeczek 3D, brokatu, pisaków w płynie, różnych ornamentów stworzonych z masy FIMO. Po użyciu dekoracji przestrzennych styropianowej kuli do dekoracji już nie lakierujemy, ponieważ lakier może wejść pomiędzy dekoracje 3D.

Kule styropianowe do dekoracji są jedną z najfajniejszych form podczas decoupage. Bardzo często wykorzystuje się je podczas zabaw z dziećmi czy podczas warsztatów. Dzięki temu dzieci uczą się używania pędzla, ale mają również pamiątkę, którą mogą zawiesić na choince.

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?