Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Tanie meble ogrodowe – dlaczego warto kupić?

Ogród Data publikacji - 16 lipca 2019 Autor - Redakcja OPUSmeble
meble ogrodowe

Każdy ogród znacznie lepiej prezentuje się w momencie, gdy zadba się o jego wyposażenie. Poza roślinnością, przestrzeń taka zapewni maksimum relaksu dzięki umieszczeniu na niej odpowiednich mebli. Stoliki, krzesła, kanapy czy ławki to elementy, które bardzo ozdabiają teren, dodając mu klasy, a do tego wpływają na komfort domowników. Tanie meble ogrodowe są doskonałym sposobem, by za niewielką cenę móc swobodnie wypoczywać na własnym podwórku.

Wiele osób, które planują zakup mebli do ogrodu, ma spory dylemat. Producenci proponują bowiem tak dużo możliwości, że naprawdę trudno jest podjąć właściwą decyzję. Oferowane elementy różnią się wyglądem, materiałem, ale również ceną. Jeśli chodzi o koszt, trzeba przyznać, że rozpiętość jest dość duża. W sklepach znaleźć można zarówno tanie meble ogrodowe, jak i opcje znacznie droższe, sięgające nawet kilku tysięcy złotych. Nic dziwnego, że klienci mają kłopot i zastanawiają się, czy rzeczywiście za tego typu akcesoria trzeba tak wiele płacić. Okazuje się, że niekoniecznie.

Czy tanie meble ogrodowe mają zalety?

Oczywiście, że tak. Warto zacząć od tego, że nieprawdą jest stwierdzenie, że dobra jakość zawsze sporo kosztuje. Na dzisiejszym rynku znaleźć można naprawdę mnóstwo ciekawych i porządnie wykonanych produktów, które świetnie sprawdzą się na podwórku. Wiele zależy oczywiście od potrzeb, ale trzeba przyznać, że zwykły odpoczynek, lektura czy obiad w ogrodzie raczej nie powodują konieczności zaopatrywania się w najdroższe i najtrwalsze meble. Poza tym korzysta się z nich tylko przez 3-4 miesiące w roku, co również jest argumentem przemawiającym za tym, aby nie przepłacać.

Kolejna kwestia to wygląd.

Tanie meble ogrodowe, które dostępne są dziś w ofertach wielu sklepów, prezentują się naprawdę bardzo dobrze. Do tego można wybierać we wzorach, kolorach, formach, rozmiarach, dopasowując je do swego gustu i aktualnych upodobań. Te jednak mogą się co jakiś czas zmieniać. Tanie meble ogrodowe to zatem szansa na częstsze zakupy, ponieważ niewysoka cena pozwala na bezproblemowe dokonywanie tego typu modyfikacji w aranżacji podwórka. Droższe zestawy, na które wydało się większą sumę pieniędzy, to znacznie poważniejsza inwestycja, zwykle na długie lata, której – z uwagi na poniesiony koszt – trudno będzie się pozbyć. 

Dużym atutem niektórych tańszych mebli jest także ich niska waga. Wykonane z lekkich materiałów krzesła czy stoliki można bez problemu transportować lub przenosić w różne miejsca na terenie ogródka – w zależności od sytuacji i potrzeb. Jeśli np. akurat wyjdzie słońce, można szybko przenieść się do cienia. W przypadku nieoczekiwanego deszczu czy wiatru nie ma kłopotu z tym, by taki mebel wnieść na zadaszony taras, do garażu czy piwnicy. Z reguł też prościej takie produkty wyczyścić.

Jeśli o aurze mowa, warto zauważyć, że warunki pogodowe często wpływają niekorzystnie na ogólny stan mebli. Mocne promienie słoneczne, silne opady czy niskie temperatury mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń. Należy mieć tę kwestię na uwadze i zastanowić się, czy bardzo drogi zestaw rzeczywiście będzie opłacalnym wydatkiem. Może nie warto przepłacać i lepiej postawić na solidne, ale tanie meble ogrodowe?

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?