Strona główna
Remont
Tutaj jesteś

Ile kosztuje remont łazienki?

Remont Data publikacji - 27 lutego 2019 Autor - Redakcja OPUSmeble
Ile kosztuje remont łazienki?

Wydawałoby się, że remont łazienki nie może pochłonąć większej ilości pieniędzy. W końcu jest to zazwyczaj najmniejsze powierzchniowo pomieszczenie w mieszkaniu. Okazuje się jednak, że ceny robocizny oraz samych materiałów oraz urządzeń sanitarnych mogą sprawić, że remont łazienki może solidnie odkuć się na stanie naszego portfela. Ile kosztuje remont łazienki? Jakich materiałów użyć, aby cieszyć się elegancką i trwałą łazienką, nie wydając przy tym góry złota na zwykły remont? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Dlaczego remont łazienki może aż tyle kosztować? Przyczyną są dość duże ceny materiałów wykończeniowych. Remontu łazienki nie robimy często, dlatego warto jest zainwestować w lepszej jakości materiały, tak aby remont był wykonany porządnie. Dodatkowo podczas remontu łazienki oprócz wymiany sieci wodno-kanalizacyjnej dochodzi także konieczność wymiany sieci elektrycznej. Wszystko to generuje dodatkowe i niemałe koszty.

Od czego zacząć remont łazienki?

Od czego zacząć remont łazienki?Remont naszej łazienki powinniśmy zacząć przede wszystkim od usunięcia pozostałości po starych płytkach i armaturze. Możemy zrobić to sami, lecz jest to dość pracochłonne. Za taką usługę zapłacimy ok 20 – 30 zł za pozbycie się metra kwadratowego płytek ze ścian i podłogi. Musimy także pamiętać, że nieco pieniędzy może kosztować pozbycie się urządzeń sanitarnych., Tutaj ceny mogą osiągnąć nawet 100 zł od sztuki. Jeśli łazienka ma większą powierzchnię od standardowej to już na tym etapie remontu możemy ponieść dosyć spore koszty. Sporo kłopotów może także nastręczyć gruz powstały ze skuwania starych płytek. Aby siego skutecznie pozbyć być może będziemy zmuszeni do skorzystania z usług specjalistycznych firm zajmujących się wywozem tego typu odpadów. To również generuje dodatkowe koszty. Za wywóz kilku metrów sześciennych gruzów zapłacimy kilkaset złotych w zależności od miasta.

Remont ścian i podłogi w łazience

Jeśli pozbędziemy się całkowicie pozostałości po starej armaturze i płytkach możemy pomyśleć o nowej podłodze i ścianach. Podłogę powinniśmy wypoziomować przy użyciu wylewki a na ściany nałożyć nowy tynk. Ceny kształtują się w obu przypadkach na poziomie 10 – 15 złotych za metr kwadratowy. Jeśli przy okazji remontujemy również instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną to musimy dodać koszty wymiany punktów elektrycznych i hydraulicznych. Ich koszt to od kilkudziesięciu do nawet 200 zł za punkt. Następnym krokiem będzie zakup i przymocowanie odpowiednich płytek na podłogę i ściany. Same płytki, w zależności od wzoru i materiału z jakiego zostały wykonane, to koszt od 20 do nawet 100 zł za metr kwadratowy. Do kosztu płytek powinniśmy doliczyć koszt kleju, fugi no i robocizny, która może kosztować tyle co same płytki.

Urządzenia sanitarne w łazience

Urządzenia sanitarne w łazienceOczywiście płytki to nie wszystko. Gdy już uporamy się z remontem podłóg i ścian przyjdzie czas na chyba najbardziej kosztowny etap inwestycji, czyli wyposażenie łazienki w urządzenia sanitarne. Niezależnie od tego, czy projekt naszej łazienki zakłada umieszczenie kabiny prysznicowej czy wanny, to za podstawowe wersje tych urządzeń zapłacimy kilkaset złotych za sztukę. Bardziej wymagające i nowoczesne urządzenia mogą nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych za sztukę. Bateria łazienkowa i umywalka to koszt maksymalnie tysiąca złotych. Za standardowe WC zapłacimy również kilkaset złotych. Urządzenia droższych producentów mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Często nie obejdzie się bez dodatkowych wydatków na przykład na oświetlenie. Modne są ostatnio listwy LED umiejscawiane pod sufitem lub nad lustrem. Sporo może kosztować także estetyczny grzejnik łazienkowy. Nie zapominajmy o takich drobiazgach jak półki, kinkiety i elementy dekoracyjne. One również generują dodatkowe koszty.

Ile kosztuje remont łazienki?

Jeśli podliczymy wszystkie koszty związane z remontem niewielkiej łazienki to możemy śmiało zakładać wydatek rzędu 10 tysięcy złotych. A i to w przypadku gdy nie będziemy zbytnio rozrzutni w wydawaniu pieniędzy na drogie i markowe płytki czy urządzenia sanitarne i zadowolimy się tradycyjnymi rozwiązaniami.

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?