Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Meble rattanowe do ogrodu

Ogród Data publikacji - 3 kwietnia 2019 Autor - Redakcja OPUSmeble
Meble rattanowe do ogrodu

Meble ogrodowe są dzisiaj spotykane na niemal każdym tarasie czy w ogrodzie. Stanowią nieodłączny element zarówno dekoracyjny jak i użytkowy. Nie ma przecież nic wspanialszego niż popołudniowy relaks w ogrodzie pełnym słońca na wygodnych meblach. Coraz większą popularność zyskują w tym względzie meble rattanowe do ogrodu. Technicznie rzecz ujmując, meble rattanowe wykonane są z łodyg palmowych. Zalicza się do nich kilkaset gatunków palm rosnących w Azji. Właściwości tych łodyg sprawiły, że są chętnie wykorzystywane w produkcji wygodnych i estetycznych mebli ogrodowych. Meble takie idealnie sprawdzają się podczas wypoczynku w ogrodzie. Są idealne do czytania książki, spożywania posiłków czy po prostu spotkań towarzyskich.

Meble rattanowe do ogrodu

Wybierając odpowiednie meble do ogrodu powinniśmy oprócz wiadomych względów funkcjonalnych zadbać także o dopasowanie ich do całościowej aranżacji ogrodu. Oprócz funkcji użytkowej będą one także pełniły funkcję dekoracyjną. Dlatego tak ważne jest ich spójny z resztą ogrodu wygląd.

Zalety mebli rattanowych

Zalety mebli rattanowychMeble rattanowe posiadają szereg zalet, które w szczególny sposób wpływają na ich popularność. Przede wszystkim meble rattanowe są jednocześnie oryginalne i uniwersalne. Ich wygląd sprawia, że wyróżniają się na tle tradycyjnych plastikowych czy drewnianych mebli. Równocześnie ich naturalność sprawia, że świetnie sprawdzą się w każdym ogrodzie i do każdego będą pasować. Meble rattanowe są bardzo lekkie i funkcjonalne. Ich przemieszczanie czy transport nie sprawi nam większych problemów. Dodatkowo dzięki ich elastyczności jesteśmy w stanie znaleźć w sprzedaży wiele ciekawych i nietuzinkowych wzorów. Bez cienia przesady można uznać, że każdy, nawet najbardziej wymagający miłośnik ogrodu i aranżacji znajdzie idealne dla siebie meble rattanowe do ogrodu.

Do niewątpliwych zalet mebli rattanowych możemy także zaliczyć to, że bardzo łatwo można je utrzymać w czystości. Aby pozbyć się brudu czy nadmiaru kurzu wystarczy jedynie raz na jakiś czas przetrzeć je wilgotną szmatką lub kawałkiem materiału. Czasem być może niezbędne będzie użycie niewielkiej ilości mydła, jeśli brud będzie bardziej zaschnięty i nie będzie chciał zejść jedynie przy pomocy wilgotnej szmatki.

Wady mebli rattanowych

Oczywiście nie możemy zapominać, że meble rattanowe posiadają również pewne wady. Nie są one jednak an tyle uciążliwe aby z nich rezygnować. Przede wszystkim poprzez swoją niewielką wagę, meble te nie są zbyt wytrzymałe. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że są dość kruche. Przy niezbyt ostrożnym użytkowaniu mogą się szybko uszkodzić. Również warunki atmosferyczne mogą poważnie naruszyć trwałość naszych mebli. Są na to dwa wyjścia. Możemy je p prostu chować pod dach podczas na przykład opadów deszczu. Możemy także je wzmocnić jakimś preparatem. Na zimę warto je schować do suchego i ciepłego pomieszczenia. To z pewnością przedłuży ich żywotność o kolejny sezon.

Kupujemy meble rattanowe

Kupujemy meble rattanoweMeble rattanowe są dziś łatwo dostępne. Znajdziemy je w niemal wszystkich większych sklepach ogrodowych. Zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Dzięki swoim właściwościom transport takich mebli przez firmę kurierską nie będzie ani drogi ani niebezpieczny dla samych mebli. Wybór mebli w sklepach jest ogromny. Nadal jednak prym wiodą meble plastikowe i drewniane. Bez problemu znajdziemy jednak także meble wykonane z rattanu. Nie są one tanie. Oczywiście jeśli mówimy o naturalnym rattanie. Komplet takich mebli może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Do aranżacji zwykłego ogrodu może to być zbyt duży wydatek, jednak amatorami mebli rattanowych są w dużej mierze prawdziwi koneserzy, którzy mogą wydać na takie meble nawet kilkanaście tysięcy złotych. Oczywiście jeśli dobrze poszukamy to znajdziemy także dużo tańsze zestawy mebli rattanowych.

Meble rattanowe w domu

Coraz częściej meble rattanowe spotykane są również we wnętrzu domu czy mieszkania. Pełnią one taką samą rolę jak w ogrodzie czy na tarasie. Są funkcjonalne a zarazem stanowią element aranżacji wnętrza. W sprzedaży znajdziemy fotele, kosze, donice kwiatowe oraz inne ciekawe elementy wyposażenia mieszkania.

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?