Strona główna
Meble
Tutaj jesteś

Szafa do salonu

Meble Data publikacji - 17 lipca 2021 Autor - Redakcja OPUSmeble
szafa do salonu


Jeden z najbardziej użytecznych i potrzebnych mebli w domu – szafa. Dobieramy ją przede wszystkim pod kątem jej użyteczności, ale również wyglądu. Czym kierować się przy jej zakupie?
Kiedy okazuje się, że nie wystarcza nam miejsca na ubrania i buty w szafach w sypialni i przedpokoju, z pomocą przychodzi nam szafa do salonu. Odpowiednio dobrana, może nie tylko pomieścić w końcu wszystkie nasze rzeczy, ale także stanowić ciekawy dodatek aranżacyjny. Przede wszystkim dobieramy ją stylem do reszty pomieszczenia. Powinniśmy też zadać sobie pytanie, jakie są nasze oczekiwania odnośnie tego mebla. Czy zależy nam na tym, żeby był mało widoczny i nie rzucał się w oczy, czy też przeciwnie – ma być ciekawym akcentem w aranżacji i wyróżniać się we wnętrzu?
Jeśli chcemy, aby szafa nie wyróżniała się zbytnio, możemy wybrać model z przesuwnymi drzwiami, w kolorystyce nie odróżniającej się od reszty pomieszczenia. Warto też zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest umieszczenie na drzwiach zewnętrznych szafy lustra albo luster. Dzięki temu powiększymy wizualnie pokój i nadamy mu nieco ciepła. Warto też zastanowić się, czy lepsza dla nas będzie szafa wolnostojąca, czy też zabudowa na część ściany lub jej całość. Jeśli wnętrze naszego salonu jest nieregularne, możemy je wyrównać poprzez ustawienie w pomieszczeniu szafy wnękowej. Pamiętamy też, że kolory mają znaczenie. Szafy w ciemnych odcieniach sprawiają wrażenie ciężkości, te w jasnych prezentują się lżej i nie nadają zbytniej powagi wnętrzu.

Przeczytaj więcej na amaloo.pl

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?