Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Zwiększ optyczną przestrzeń swojego przedpokoju przy użyciu lustra!

Poradnik Data publikacji - 30 maja 2022 Autor - Redakcja OPUSmeble


Lustro jest jednym z ważniejszych elementów wystroju przedpokoju. Warto zadbać o wygląd tego pomieszczenia, bo to ono jest pierwszym, co widzą odwiedzający mieszkanie. Aby zrobić dobre wrażenie na gościach zwiększ optyczną przestrzeń swojego przedpokoju przy użyciu lustra!

Gdzie zamontować lustro w przedpokoju?

Lustra do przedpokoju stanowią zarówno element dekoracyjny, jak i funkcjonalny. Są one elementami pozwalającymi na sprawdzenie, jak wyglądamy przed wyjściem, czy też pomagają nam w przygotowaniach odpowiedniej stylizacji. Jednak nie każde miejsce jest dobre, aby zamontować lustro. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na odpowiednich wymiarach ścian, rozmieszczeniu mebli, a także umiejscowienie drzwi w danym pomieszczeniu.

Podczas montażu powinniśmy sprawdzić, czy lustro odbija całą naszą sylwetkę. Może to być kwestia zależna od osoby, która w nie patrzy. Jeśli między domownikami jest duża różnica wzrostu, najlepiej zdecydować się na duże pionowe lustro. Dzięki temu spełni ono swoją podstawową rolę i każdy będzie mógł się w nim przeglądać.

Czy lustro można montować tylko na ścianie?

Odpowiedź brzmi “nie”. Lustra do przedpokoju możemy rozlokować w różnych miejscach, ściana jest tylko jedną z opcji. Szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca, montaż lustra na szafie lub drzwiach sąsiadującego pokoju wydaje się być lepszym rozwiązaniem. W tym drugim wariancie należy się upewnić, że lustro jest wytrzymałe na wstrząsy związane z ich zamykaniem i otwieraniem.

Istnieje także opcja lustra stawianego, opartego o ścianę. Może się to sprawdzić, gdy chcemy odciążyć mniej wytrzymałe ścianki działowe. Dodatkowym atutem będzie ciekawy wystrój pomieszczenia. Jednakże nie jest to opcja dla każdego. Jeśli w domu przebywają dzieci lub zwierzęta, warto pozostać przy tradycyjnym lustrze wiszącym.

Lustra na korytarz – na co trzeba uważać?

Lustro jest delikatnym przedmiotem, dlatego trzeba przemyśleć, gdzie je zamontować, aby nie narazić go na uszkodzenia. Po pierwsze, sprawdź, czy nie znajduje się w zasięgu drzwi lub szuflad, które mogłyby uderzyć w nie przy otwieraniu. Takie wypadki zdarzają się często w przypadku źle rozlokowanych luster.

Innym ważnym aspektem jest odporność na zabrudzenia. Należy na to zwrócić szczególną uwagę myśląc o dużych lustrach sięgających podłogi. Powinny one być dobrze zabezpieczone przed błotem z butów, a także przed kopnięciami.

Ostatnią sprawą jest to, co odbija się w lustrze. Jeśli skierowane jest na kuchnię, możemy w nim zobaczyć nieumyte naczynia, jeśli na pokój dzienny, może się w nim odbijać bałagan. Te widoki nie są atrakcyjne, dlatego powinniśmy zapobiegać takim sytuacjom.

Wybór ramy do lustra

Rama do lustra powinna pasować do pomieszczenia pod względem kształtu, koloru i stylu. Wnętrze proste i minimalistyczne dobrze współgra z jasną, niezbyt grubą drewnianą ramą. Gdy stawiamy na klasycyzm i wytworność, sprawdzi się tu gruba, złota lub ciemnobrązowa rama. Jeśli jednak nowoczesny wygląd jest naszym wyborem, najlepsze będą lustra z metalowymi i szklanymi wykończeniami, a także te o ciekawych geometrycznych kształtach.

Szeroki wybór luster w różnych stylach oferuje nam internetowy sklep meblowy Imperium Mebli. W nim na pewno znajdziesz coś dla siebie!

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?