Strona główna
Meble
Tutaj jesteś

Jak dokonać wyboru regałów metalowych?

Meble Data publikacji - 25 sierpnia 2021 Autor - Redakcja OPUSmeble
magazyn

Ostatnimi czasy regały metalowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą tego typu rozwiązanie. Na co zwrócić uwagę wybierając regały metalowe? Czy regały metalowe do piwnicy to dobre rozwiązanie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Na co zwrócić uwagę wybierając regały metalowe?

Regały metalowe powinny przede wszystkim charakteryzować się odpowiednimi wymiarami. Pamiętajmy o tym, że wnętrza nie jesteśmy w stanie powiększyć od ręki, dlatego też już wcześniej ustalmy, jakie wielkości będą najbardziej optymalne, aby w danym pomieszczeniu mogły znaleźć się również inne akcesoria. W sytuacji, kiedy na regale będą znajdować się przedmioty o dużych gabarytach, wówczas stelaż metalowy nie wystarczy- półki również powinny być wytworzone z tego materiału. Niekiedy możemy skusić się na półki z płyty wiórowej, bowiem ich cena jest nieco niższa, jednakże wiąże się to bezpośrednio z mniejszą nośnością mebla i mniej satysfakcjonującą wytrzymałością. Dodatkowo regały metalowe są łatwe do utrzymania w czystości. Metal nie nasiąknie, a wilgoć ma mniej destrukcyjny wpływ niż w przypadku tradycyjnego drewna. Wysokiej jakości mebel powinien gwarantować stabilność, jednocześnie musi być funkcjonalny. Pamiętajmy o estetyce, w końcu regały metalowe mają nie tylko spełniać swoją funkcję, ale również ciekawie prezentować się pod względem wizualnym niezależnie od tego, na jaką lokalizację się zdecydujemy.

Czy regały metalowe do piwnicy to dobre rozwiązanie?

Część osób być może zastanawia się czy regały metalowe sprawdzą się do piwnicy. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, o ile poszukamy półek wytrzymałych, jednocześnie funkcjonalnych i estetycznych. Im większa jest nośność mebla, tym lepiej dla nas, bowiem możliwe będzie bezpieczne przechowywanie przedmiotów niezależnie od ich wagi i gabarytów. Pamiętajmy o tym, że przetwory i sałatki w słoikach mogą ważyć stosunkowo wiele, tym bardziej, jeśli postawimy kilka rzędów. Regały metalowe odporne są na niekorzystne warunki, dlatego też wilgoć czy też niższe temperatury nie oddziałują negatywnie. Co więcej, w tym przypadku meble wykazują się odpornością mechaniczną i na poszczególne substancje chemiczne. Warto wspomnieć o tym, że powierzchnia nie jest problematyczna, przez co utrzymanie półek w czystości to nic trudnego. 

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?