Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Wyposażenie do nowoczesnego ogrodu – co warto wybrać?

Ogród Data publikacji - 6 czerwca 2022 Autor - Redakcja OPUSmeble


Nowoczesny ogród musi pięknie się prezentować, a jednocześnie powinien być miejscem, gdzie cała rodzina będzie mogła wygodnie spędzić swój wolny czas. Dlatego aranżując ogród, trzeba pomyśleć o atrakcjach dla wszystkich domowników oraz o pięknych i oryginalnych dekoracjach, które stworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. A jakie akcesoria warto wybrać do nowoczesnego ogrodu?

Meble ogrodowe to podstawa

Urządzanie ogrodu można zacząć od wygospodarowania miejsca na zestaw mebli ogrodowych. Przy czym należy najpierw ustalić, czy mają to być meble typowo wypoczynkowe, czy raczej dana osoba woli zamówić stół z krzesłami do spożywania posiłków na dworze. Co ważne miejsce, w którym będą ustawione meble, powinno być zacienione, co można uzyskać poprzez rozstawienie specjalnego namiotu lub parasola ogrodowego. Meble ogrodowe muszą znajdować się na równym i płaskim terenie tak, aby można z nich było komfortowo korzystać. Poza tym taki kącik warto również odpowiednio oświetlić za pomocą lamp, latarni ogrodowych lub urokliwych girland świetlnych. Dodatkowo obok mebli ogrodowych można również stworzyć miejsce na porządny grill.

Ogrodowa strefa relaksu

W ogrodzie mogą znaleźć się także urządzenia, dzięki którym będzie można wypocząć i odstresować się po ciężkim dniu. Do tego celu warto wybrać kolorowy hamak ogrodowy lub wygodną ogrodową huśtawkę. Decydując się na konkretny model, należy sprawdzić jego sposób montażu oraz jakość wykonania. Ponieważ niektóre hamaki czy huśtawki można zamocować na drzewie, podczas gdy inne są przeznaczone do postawienia na równym i stabilnym podłożu. W ogrodowej strefie relaksu świetnie sprawdzi się również dmuchany basen lub niewielkie jacuzzi z zadaszeniem. Natomiast osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą zdecydować się na trampolinę ogrodową oraz inne akcesoria, które umożliwią im wykonywanie podstawowych ćwiczeń w ogrodzie.

Modne dodatki do ogrodu

Aranżując nowoczesny ogród, nie można się skupiać tylko na takich produktach jak meble czy hamak ogrodowy, ponieważ urządzenie pięknego ogrodu wiąże się również z kupnem odpowiednich dodatków. Bardzo modnym ostatnio rozwiązaniem są niewielkie ogrodowe fontanny, które działają na prąd i wyglądają niezwykle efektownie. W sklepach branżowych można znaleźć także dekoracyjne donice w różnych ciekawych kształtach, a wiele unikalnych dekoracji ogrodowych można zrobić samemu przy użyciu przedmiotów codziennego użytku. Niektórzy na przykład tworzą dekoracje ogrodowe ze starych rowerów lub drabin, stawiając na nich samodzielnie przygotowane kwietniki. Atrakcyjnym pomysłem będzie również zbudowanie ścieżki z desek oraz zakup ogrodowych figurek typu krasnale czy leśne zwierzęta.

Co ważne wyposażając nowoczesny ogród, warto zachować umiar, aby nie zagracić dostępnej przestrzeni niepotrzebnymi akcesoriami. Dlatego należy wybierać tylko taki sprzęt, z którego dana osoba faktycznie zamierza korzystać, a dekoracje muszą być ze sobą spójne i powinny również współgrać ze stylem wykończenia elewacji oraz wystrojem domu. 

 

materac

Redakcja OPUSmeble

Dzielimy się z Wami najnowszymi trendami, recenzjami produktów i projektami DIY, które mogą całkowicie odmienić Wasze mieszkania i ogrody. Zapraszamy do lektury i inspiracji na OpusMeble.pl – tam, gdzie design spotyka się z praktycznością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?